Skip to main content
solenergo

19.03.2024

Saeima atbalsta NETO norēķinu sistēmu, kas ļauj mājsaimniecībā saražoto enerģiju pārdot tīklam.

Saeima ceturtdien, 2013. gada 10.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz norēķinu sistēmu mājsaimniecībām, kuras no atjaunojamiem energoresursiem ražoto elektroenerģiju nodod kopējā elektroenerģijas tīklā.

Jaunā likuma redakcija paredz mājsaimniecībām veikt neto norēķinu, ja mājsaimniecība elektroenerģijas sadales sistēmas operatora tīklā ir nodevusi vairāk elektroenerģijas nekā izlietojusi. Neto norēķinu sistēma būs maksājumu kārtība par patērēto elektroenerģiju, kuras laikā sadales sistēmas operators veic ieskaitu par mājsaimniecības izlietoto un saražoto elektroenerģiju, kas nodota sadales sistēmas operatora tīklā.

Neto uzskaites sistēmu no nākamā gada 1.janvāra varēs lietot mājsaimniecību īpašnieki, kuri elektroenerģiju ražo un patērē pašu vajadzībām. Jauno sistēmu nevarēs izmantot personas, kas veic komercdarbību.

saules paneli
neto

vairāk informācijas: http://saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/21379-saeima-atbalsta-norekinu-sistemu-majsaimniecibam-kuras-sarazoto-elektroenergiju-nodod-kopeja-tikla