Skip to main content
solenergo

19.03.2024

Ar saules enerģiju darbināma apkures sistēma

Saules bateriju sistēma kombinācijā ar Viessmann gaiss – ūdens siltumsūkni spēj nodrošināt zemu izmaksu apkuri vismaz 200 dienas apkures sezonā.

Kā šāda ar saules enerģiju darbināma apkures sistēma sistēma strādā? Uzstādot saules bateriju sistēmu, jūs ražojat elektroenerģiju visu gadu, bet lielākais enerģijas daudzums tiek saražots vasarā, kad elektroenerģiju tik daudz netērējat. Elektroenerģijas pārpalikums tiek nodots A/S “Sadales tīkli” tīklā un jums ir iespēja to paņemt atpakaļ un iztērēt apkures sezonas laikā. Par elektroenerģijas saņemšanu no tīkla jums būs jāmaksā elektroenerģijas sadales tarifs (0.053 Eur/kWh) un OIK (0.032 Eur/kWh), kopā 0.0857 Eur/kWh. Ja siltumsūknis ar lietderības koeficientu 3.7 (A2/W35) patērē 1 kWh elektroenerģijas, tas saražo 3.7 kWh siltuma enerģijas. Tātad iegūtā siltuma 1 kWh izmaksas būs 0.023 Eur/kWh. Salīdzinoši izmaksas citiem kurināmā veidiem – maklas apkurei 0.024 Eur/kWh, granulām – 0.04 Eur/ kWh, gāzei – no 0.04 līdz 0.06 Eur/kWh.

Šāds apkures veids būs ļoti izdevīgs, ja āra temperatūra dienas laikā ir lielāka par O oC. Piemēram, 2015.gada dati rāda, ka Saldū apkures sezonā (no 15.septembra līdz 15.maijam) bija 198 dienas, kad temperatūra dienā bija virs nulles grādiem, un tikai 42 dienas, kad zem nulles. Tātad, kombinējot siltumsūkņa apkuri ar, piemēram, malkas apkuri, jums apkures sezonā malkas katlu vajadzētu lietot tikai 40 līdz 50 dienas, pārējā laikā siltumsūknis nodrošinātu lētu un komfortablu apkuri. Labi siltinātai mājai, kurai siltuma zudumi nepārsniedz 50 W/m2, šāds apkures veids izmaksās 2 Eur/m2 gadā.

Sazinieties ar mums un mēs palīdzēsim uzbūvēt  ekonomisku un modernu apkures sistēmu, kas izmantos atjaunojamo resursu, tai skaitā saules bateriju ražoto enerģiju!