Saules kolektori

Saules enerģijas izmantošanai ir vislielākais teorētiskais potenciāls. Starojums, ko saņem Zemes virsma, tūkstošiem reižu pārsniedz enerģijas pieprasījumu pasaulē. Šādas enerģijas ražošana ir nekaitīga videi jo nerada emisijas un atkritumus, tā ir neizsmeļama un bezmaksas. Saules enerģijas tehnoloģijas ir uzticamas, jo tās nav atkarīgas no kurināmā cenu izmaiņām.
Saules tehnoloģijas iedala:
– saules paneļi elektroenerģijas ražošanai,
– saules kolektori siltumenerģijas iegūšanai.

Kā atšķiras saules paneļi no saules kolektoriem?

  • Saules paneļi (saukti arī par saules baterijām) ir paredzētas saules enerģijas pārveidošanai elektrībā. Paneļu saražoto elektrību var izmantot mājsaimniecības sadzīves elektroierīču darbināšanai.
  • Saules kolektori ir paredzēti saules enerģijas pārveidošanai siltumenerģijā. Saražotā siltumenerģija tiek izmantota ūdens sildīšanai karstā ūdens apgādei, apkures atbalstam, kā arī baseinu sildīšanai.

Saules kolektoru sistēmas

Saules kolektori absorbē saules starojumu un pārvērš to siltumā, saražotais siltums savukārt var tikt izmantots mājsaimniecības vajadzībām- novadīts solārajā boilerī, lai apgādātu māju ar silto ūdeni, caur siltummaiņiem peldbaseinā ūdens sildīšanai, vai arī var tikt izmantots zemgrīdas apkurē vai uzkrāšanai siltuma akumulatorā. Saules kolektors sastāv no triecienizturīga solārā stikla, absorbējošās virsmas, siltumizolācijas slāņa un korpusa.

Kāpēc izvēlēties Saules kolektorus?

Izvēloties  kvalitatīvus saules kolektorus varam iegūt neatkarību no svārstīgajām energoresursu cenām, saulainajā laikā iegūt bezmaksas karsto ūdeni mājsaimniecības vajadzībām, kā arī būt dabai draudzīgāki un reizē saudzīgāki pret apkārtējo vidi- saules kolektoru izmantošana samazina oglekļa dioksīda izmešus, jo apsildīšanai netiek  izmantots un dedzināts fosilais kurināmais (akmeņogles, gāze, nafta), kurš degšanas procesā izdala lielākus CO2 izmešus.

 

Saules silltuma enerģijas izmantošanas priekšrocības:

  • Siltuma un karstā ūdens izmaksu samazinājums
  • Bezmaksas saules siltuma komforts un draudzīgums videi
  • Neatkarība no siltuma tarifa
  • Rezerves apkures sistēma

 

Saules siltuma enerģija faktiski ir Saules radiācijas iedarbība uz Zemi caur atmosfēru. Saules intensitāte un ilgums ir atkarīgs no gadalaika un ģeogrāfiskās atrašanās vietas. Tā kā Latvija atrodas uz 57 Ziemeļu platuma grāda, tad maksimālā saules starojuma intensitāte vasaras mēnešos ir līdz 1100W/m2. Vidējais saules saņemtais starojums Rīgā ir 500W/m2. Šī ir bezmaksas enerģija, 1800 saulainas stundas gadā un tas dod iespēju saņemt  650-850kWh/gadā no katra uzstādītā kWp saules batereju . Izmantojot saules enerģiju siltuma ražošanai, varam bez maksas iegūt situma enerģiju: 400-700kWh/m2 gadā.

saules_likne_kw

Galvenie saules enerģiju izmantojošās sistēmas elementi – saules kolektori un saules baterijas, uzkrājuma tvertnes – siltummaiņa un sistēmas vadības iekārta. Risinājums ir ideāli piemērots lauku mājai, vasarnīcai, vienģimenes mājai vai jebkuram privātam vai rūpnieciskam objektam, kuram ir nepieciešams siltums, elektrība un karstā ūdens padeve. Ļoti efektīvs un piemērots risinājums baseina apsildei.

Izstrādē esošā EK direktīva nosaka, ka visām jaunbūvēm, kas tiks uzceltas pēc 2018. gada 31. decembra jābūt aprīkotām ar saules kolektoriem vai citām iekārtām, kas nodrošina enerģijas ražošanu uz vietas.

SIA “EG inženieri” ir zināšanas un pieredze labāko risinājumu izstrādē tieši jūsu objektam!